Muzyka w Raju

Dziś w podzielonogórskiej Letnicy (gm. Świdnica) wystartuje zapowiadany wielokrotnie i od dawna (radio, prasa, tv) Festiwal Muzyki Dawnej pt. MUZYKA W RAJU.

Pokazy tego festiwalu widziało już tysiące mieszkańców województwa lubuskiego ale nie tylko. Jego muzyka rozbrzmiewała już wielokrotnie w różnych niezwykle akustycznych miejscach: Zbór w Letnicy, aula PWSZ w Sulechowie, w Brzeźnicy czy choćby w Paradyżu. W tym roku również nie będzie inaczej. Wiele koncertów ze względu na wielkość sal będziemy mogli wysłuchać w Paradyżu ale również w Letnicy (i to nie raz), Świebodzinie, Dzierżoniowie, Gorzowie, Międzyrzeczu, Ołoboku. Cykl koncertów zakończy się 22 sierpnia drugim koncertem o 20.30 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Marcina – Niechronologiczna historia sonaty skrzypcowej cz.III. Jana Sebastiana Bacha.

Festiwal „MwR” rozpocznie dziś:
– Ekstrawagancki Vivaldi w wykonaniu orkiestry KORE
poza tym wysłuchamy
– La Rhetorique des Dieux, Vivaldiego improwizowanego czyli „Cztery pory roku” inaczej – w wykonaniu orkiestry KORE,
– Gdy duże było jeszcze małe. Epizod z historii organetto – w wykonaniu Rogera Helou
– Skrzypce zamienione – – w wykonaniu Teodoro Bau
– Bach z renesansowego punktu widzenia – w wykonaniu Corina Marti
– Skrzypcowe wyzwanie – Jesenka Balic Zunic
– Wiolonczela zamieniona – Teodoro Bau
– Ars Contratenoris I – kilku wykponawców
– Powiązania, połączenia, koincydencje – Sara Johnson Huidobro
– Cantar suonando – Vincent Kibildis
– Flet jako flet i nie flet – Corina Marti i Orkiestra KORE
– Wreszcie trochę barokowej normalności – Corina Marti i Orkiestra KORE

W związku z pandemią wszystkie koncerty odbywać się będą w obowiązującym reżimie sanitarnym. Warunkiem uczestnictwa w koncertach jest zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, które znajdują się w zakładce informacje na naszej stronie internetowej:https://muzykawraju.pl/informacje/

Organizatorzy informują, że podobnie jak w latach ubiegłych tegoroczny Festiwal Muzyka w Raju został objęty mecenatem przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Opracował na podstawie www.muzykawraju.pl
Waldek Włodek